Son Dakika Haber BTK Akademi 1 8 milyon kullanıcıya ulaştı

Seçime yakın, öne çıkan önerilerden yüzde 50’yi geçenler AI Steve’in politikalarını oluşturacak. Steve Endacott, AI Steve’in yürüttüğü politikalarla bağımsız olarak girdiği seçimi kazanırsa, AI Steve aracılığıyla halkın isteklerini yerine getirecek. Sitesi üzerinden bölge halkından “Yapay Zeka Steve ile Konuş” seçeceğine tıklayarak ve listelenen politik karar seçeneklerini oylayarak sivil bir güç ve kontrol mekanizması kurabileceklerini savunuyor. Zirve, iletişim operatörleri, savunma sanayi ve e-ticaret şirketlerinin temsilcilerinin katılacağı çeşitli oturumlarla 2 gün devam edecek.

 • Günlük yaşamda karşılaştıkları problemlere teknolojik çözümler üretebilme, olaylara, nesnelere disiplinler arası kombinasyonlar yükleyebilme yeteneği kazandırmaktır.
 • Bu
  nedenle düzenlenen tüm eğitimlerin istihdamın artırılması ve
  siber vatanın koruyucularının yetiştirilmesi adına çok önemli
  olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 • BTK Akademi’de sunmuş olduğumuz
  eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz.
 • ÜCRETSİZ EĞİTİMLERE E-DEVLET ŞİFRESİYLE ULAŞILIYORBilgi ve İletişim Teknolojileri alanıyla ilgilenen herkes bu eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.
 • Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor.

Bu
nedenle düzenlenen tüm eğitimlerin istihdamın artırılması ve
siber vatanın koruyucularının yetiştirilmesi adına çok önemli
olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. Gençlerin teknolojik imkânlara
eşit şekilde ulaşabilmesi adına önem taşıyan bu sınıfla birlikte çevrim içi
eğitimlerle birlikte BTK Merkez Binasında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere
alanında uzman eğitmenlerden, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine
yönelik sınıf içi eğitimlere yenileri eklenmiş olacak. Kullanıcılar btkakademi.gov.tr  adresine giriş yaptıklarında, online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerdeki eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek. “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında, bilim ve teknolojide hedeflenen atılım hamlesinin sağlanabilmesi için ihtiyaçlara uygun ve güncel eğitim yöntemleriyle hizmet veren BTK Akademi, bilimsel, teknolojik, sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışıyla Türkiye’ye ve sektöre katkı sağlamayı hedefliyor. Hibrit eğitim için iş
birliği ve video konferans teknolojileri ile güvenli bağlantı için kablosuz bağlantı
dâhil olmak üzere en yeni teknolojilerle donatılan bu sınıflarda, eğitim almak
isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli
eğitimler düzenlenecek.

Fatura dönem değişikliği ve borç nedeniyle hattın kapatılması durumunda devam eder mi?

Bu ortaklık, doğrudan ödemeler yerine, dağıtım avantajlarını kullanarak stratejik bir değişim anlamına mı geliyor? Apple bize göre, yapay zeka donanım ve yazılımlarını (kendi yapay zeka fonksiyonlarını, Google yapay zeka çiplerini, bulutunu) koruyarak maliyetlerini azaltmakla kalmıyor; aynı zamanda mevcut yapay zeka ekosistemi, Üretken Yapay Zeka’nın “ekmeğini” var olan ve yeni oluşmakta olan, adına “Big Tech” diyemeyeceğimiz ama “yeni bir lig” olduğunu bildiğimiz oluşumlarla paylaşmaya hazırlanıyor. Ersöz, BTK Akademinin kıymetli çalışmalar yaptığını ifade ederek, gençlerin kariyer tercihlerinde ilgi ve arzuları kadar yetenek ve becerilerinin de önemli yer tuttuğunu anlattı. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz programlar İstanbul ve Ankara’nın ardından ülke geneline yayılmaya başladı.

BİT alanında etkin ve bilinçli çalışmalar düzenleme başta olmak üzere, bilgi alımının önündeki engelleri kaldırarak eğitimin herkes için eşit şartlarda alınabilmesini mümkün hale getirir. Platform üzerinde yer almakta olan giriş sayfasında e-devlet şifresi ile giriş yapılarak hizmetlere erişebilir. BTK Akademi’de yer alan Eğitim Kataloğu içerisinde almak istenilen eğitimlere dair gerekli bilgi yer almakta, tüm kullanıcılar için açık halde bulunan eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

Letonya Erasmus+ Eğitim Kursu

Bu kapsamda ilk etapta Antalya, Aydın, Bitlis, Karabük, Kırıkkale, Mersin, Muş, Tokat ve Van’da da yüz yüze eğitimler verilmesi kararlaştırıldı. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Türkiye’nin ilk yapay zekâ marka elçisi olarak nitelendirilen Seren Ay, düzenli olarak Türkiye’nin tarihini ve ulusal bayramlarını tanıtıyor. Dünya çapında maceralara atılan Seren Ay’ın yaratıcıları, imajını oluşturmak için üç yapay zeka programı kullanıyor.

Kullanmadığım kampanya faydaları bir sonraki aya devreder mi?

Sınıf içi, E-Öğrenme ve Program olmak üzere 3 program kanalı akademi btk’de yer alıyor. Kayıtlı 2 milyon 70 bin 367 kullanıcısı bulunan portalın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı. DH’de 2017’den beri Türkiye gündemi, ekonomi, savunma sanayi ve teknoloji alanında içerikler üretiyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne (DKMP) bağlı 15 bin 337 hektarlık Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda başta ceylanlar olmak üzere birçok yabani hayvan yaşıyor. İnce bacakları, açık kahverengi ve koyu krem sarısı tüyleriyle yaşadıkları arazide fark edilmeleri zor olan Urfa ceylanlarının korunmalarını ve popülasyonlarının takibini ise Doğa Koruma Milli Parklar 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *